OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul İsimleri Değişikliği Yapıldı

Okul İsimleri Değişikliği Yapıldı

Sayın Valimiz Ömer Faruk COŞKUN’un talimatı ve onayı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve paydaş kurumlar ile yapılan çalışma sonucunda, vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin isimleri İlimiz geneli 40 okula verilerek ölümsüzleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK konu hakkında yaptığı açıklamada; "Milli ve manevi değerlerimizin önemine sahip çıkmanın farkındayız. Ülkemiz vatansever gençlerimizin fedakârlıkları ile özgür kalmaya devam ediyor. Bu topraklarda vatan sevdalısı birçok gazi ve şehit kahramanların destanı okunur. Biz eğitimciler olarak; öğrencilerimize sadece akademik başarının yeterli olmadığı, gönlü Bayrak, Vatan ve Millet sevgisiyle dopdolu, milli ve manevi değerler ile donanmış nesiller yetiştirmenin gayreti içerisindeyken, vatan toprağını koruyan Mehmetçiğimize sahip çıkmak asli görevimizdir. Bu hususta şehitlerimizin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılması için her türlü çalışmayı yapmayı görev kabul ediyor, aziz şehitlerimizi rahmet minnetle anıyoruz dedi."  

Şehitlerimizin isimleri verilen okullar;

01-10-2018

 

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.