OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye Arama ve Kurtarma Birimi'ne Başarı Belgesi ve Plaket Verildi.

Osmaniye Arama ve Kurtarma Birimi'ne Başarı Belgesi ve Plaket Verildi.

   6 Şubat 2023 tarihinde  ülkemizin başına gelen deprem felaketinde etkilenen illerdeki vatandaşlarımızın yaralarını saran Osmaniye Arama ve Kurtarma Birliği(AKUB)'ne Bakanlığımız adına Müdürümüz Aydın ALBAK tarafından başarı belgesi ve plaket verilmiştir. 

           2018'da kurulan 84 personele sahip Osmaniye Arama Kurtarma Birliği'nin öneminden bahseden Müdürümüz Aydın ALBAK: "Bu dar günümüzde milletimizin yanında olmak, yaralarını sarmak görevimizdir" dedi. Sözlerine şöyle devam eden Aydın ALBAK: "Ekiplerimiz 4.17'de yaşanan felaketten  dakikalar sonra vatandaşlarımıza yardım için sahadaydı.  Birçok arkadaşımız yakınlarını kaybetmelerine rağmen defin işlemlerinin ardından büyük bir özveriyle görevlerini başına hemen döndüler. Felaketten etkilenen 25 binden fazla vatandaşımızın 13 bini okullarımızda ve okul bahçelerimizde bulunan çadır kentlerimizde  konuk ettik. 13 mutfağımızda vatandaşlarımız için 1 Milyon 500 bin öğün yemek çıkmıştır.  Arkadaşlarımız sorunsuz bir şekilde çadır kentleri  kurma ve tasfiye işlemlerini başarıyla gerçekleştirmişlerdir."

            Müdürümüz Aydın ALBAK, diğer illerden yardıma gelen 400 ekip arkadaşımız ile 280 vatandaşımızın enkaz altından kurtarılmasına yardım edildiğini vurguladı. Öğretmenlerimizden hizmetlilerimize, hizmetlilerimizden  aşçılarımıza kadar tüm personellerimiz depremin ilk anından beri canla başla üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmişlerdir.

          Karada görülen en büyük 2. depremden etkilendiğimizi söyleyen Müdürümüz Aydın ALBAK "Vatan toprakları kutsaldır, böyle bir nedenle boşaltılması bizi yaralar. Etkilenen illerdeki eğitim faaliyetlerimizde yapılan iyileştirmeler tüm hızıyla devam etmektedir. 170 okulumuzda tadilat yaptırıldı" dedi. 

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin KAYNAR, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay TAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mulla KATIK, Şube Müdürü Rıfat PÜRMÜSLÜ ve Şube Müdürü Bilal YALÇIN ile birlikte Osmaniye AKUB üyelerine plaket ve başarı belgesi taktim edildi.

 

 

 

 

11-05-202311-05-202311-05-202311-05-202311-05-2023

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.