OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK 24 Kasım Öğretmeneler Günü Nedeni İle Kutlama Mesajı Yayınlamıştır

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK 24 Kasım Öğretmeneler Günü Nedeni İle Kutlama Mesajı Yayınlamıştır

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul buyurdukları bu günde, yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilimizde de yılmadan, usanmadan görev yapan mesai arkadaşlarımın 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.

Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır.

Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır

Bu kutlu söz, icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından oldukça anlamlıdır.

Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi, ayakta durabilmesi, güçlü ve müreffeh bir şekilde geleceğini garanti altına alabilmesi için kendilerini yetiştirecek, hayata hazırlayacak eğitimcilere ve öğretmenlere önem vermesi ve onların değerini iyi anlaması gerekmektedir.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyen Hz. Ali’nin bu sözünü ne kadar dikkate alıyor ve ne kadar itibar gösteriyoruz?

Öğretmenlik mesleğini sıradan bir meslek gibi gören, onu çocuğunun bir rehberi, bir eğiticisi ve bir uzmanı gibi değil de çocuğunun dadısı, bakıcısı gibi gören bir zihniyetin ne kadar yanılgı içine düştüğünü, ne kadar vahim bir durum sergilediğini bu mesleğin kıymetini bilenler üzüntü ile izlemektedirler.

Dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracaktır.

 

Bu duygularla, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretim veren, ülkemizi uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden; bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, görev yapmanın yüklediği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

 

23-11-2017  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.