OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye’de Okuma Yazma Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Osmaniye’de Okuma Yazma Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Okuma Yazma Seferberliği Toplantısı Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Vali COŞKUN’un yanı sıra Belediye Başkanı Kadir KARA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, İl Müftüsü Ali Rıza TAHİROĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit COŞKUN, İl Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mehmet SÜNBÜL, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat GÜNGÖR, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Kadir DÜNDAR, Mimar Sinan Ortaokulu Müdürü Tekin ÖZKAN, Vali Ümit Karahan İlkokulu Müdürü Beyhan İÇAÇAN, Yaveriye Mahallesi Muhtarı Elif TATAR, Mevlana Mahallesi Muhtarı İsmail COŞKUN, Vatan Mahallesi Muhtarı Baki BAYRAM Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali CİHANGİR, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil AVCI, ORT Genel Yayın Yönetmeni Çağatay ÖNER ve Kanaat Önderleri Ali ONUR ile Hüseyin KARA katıldı.

Toplantının başında konuşan Vali Ömer Faruk COŞKUN, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bu konuda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışmalara başlamıştır. Bugün bu toplantı ile de okuma yazma seferberliği kapsamında ilimizde daha çok vatandaşımıza ulaşmak için neler yapılabileceğini sizlerle istişare etmek istiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının devamında Okuma Yazma Seferberliği kapsamında planlanan çalışmalar konusunda detaylı bir sunum yapıldı. Sunumda, Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmelerinin amaçlandığı ifade edilerek, bu kapsamda planlanan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Sunumun ardından katılımcılar görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantının sonunda tüm katılımcılara değerli katkılarından dolayı teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bu süreçte, Okuma Yazma Seferberliğine tüm toplum kesimlerinin destek olması ve katkı vermesi gerekiyor. Elbirliği ile yapacağımız çalışmalarda önemli bir başarı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu. Vali Coşkun, özellikle yazılı ve görsel basından, radyolardan okuma yazma seferberliğinin duyurulması konusunda katkı sağlamalarını isteyerek, “Kurslar 5 Mart tarihinde başlayacak. Önemli olan vatandaşlarımıza ulaşabilmek. Bundan sonraki süreçte bu seferberliği hep birlikte yapacağımız çalışmalarla başarılı bir şekilde tamamlamayı umut ediyoruz” dedi.

 

Toplantı Vali COŞKUN’un konuşması ile sona erdi.


19-02-2018 19-02-2018
19-02-2018  
   
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.