OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Osmaniye'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

       Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü coşkuyla kutlandı. Törene Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Seydi Gülsoy ve Dr. Asu Kaya 12'nci Komando Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Karakuş, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Baro Başkanı Mehmet Karakoç, Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Genel Meclisi Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, ilçe belediye Bbşkanları, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şehit ve Gazi Dernekleri Temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.

       Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Osmaniye Milletvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin kutlama mesajlarının okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Kuva-i Milliye Mücahitleri Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Ahmet Demir, "Kuva-i Milliye ruhu Türk Milletinin karakteridir, özüdür. Her kim ki Yurdumuza göz dikerse karşısında Türk Milletinin sinesinden doğan Kuvvai Milliyeyi bulacaktır. Kardeşlerim, analarım, bacılarım, çocuklarım Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhunu yeniden yaşayalım. Bayrağımızı sevelim, vatanımızı koruyalım. İsmi destanlara sığmayan adsız kahramanlar, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bu Ülke uğruna Şehit olanlar ruhunuz şad olsun, mekanınız cennet olsun. Rahat uyuyun. Hepinizin 7 Ocak Kurtuluş Bayramını kutluyorum."dedi.

       Törende konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara ise "Osmaniye'mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102'inci yıl dönümünde, al bayrağımızın gölgesinde, kutlu toprakları bizlere vatan yapan Şehit ve Gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Kahraman ecdadımız 102 yıl önce destanlaşan mücadelesiyle Osmaniye'mizi düşmanlardan temizlemiş, Şanlı Bayrağımızı hiç inmemek üzere Cebelibereket semalarına dikmiştir. Türkün destanlara sığmayan kurtuluş mücadelesini asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Kuvvai Milliye ruhuyla, Ülkemizin her köşesinde birlik ve beraberlikle düşmanlara nasıl diz çöktürdüysek, bugün de aynı ruhla aynı kararlılıkla büyük Türk Milletini sonsuza dek yaşatacak, toprak bütünlüğümüz uğruna mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve Aziz Milletimizin üzerinde türlü oyunlar oynamaya çalıştıkları çok iyi biliyoruz, her şeyin farkındayız. Kim ne yaparsa yapsın, hangi oyunu kurarlarsa kursunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti varlığını ve birliğini sonsuza dek sürdürmeye kararlıdır. Kanlarıyla bize vatan yapan kahraman ecdadımızın emaneti bu kutsal topraklara hiçbir kirli el uzanmayacak, ayak basamayacaktır. Büyük bir coşkuyla kutladığımız Osmaniye'mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu topraklar uğruna kanlarını döken Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. İlelebet ve daima Ne Mutlu Türküm diyene" diye konuştu. 

       Programın devamında Şehit Hayrettin Mennan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Senanur Asarkaya "7 Ocak Destanı" isimli şiiri okudu. Osmaniye Belediyesi 7 Ocak Halk Oyunları Topluluğunun halk oyunları gösterisinin ardından Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı konser verdi. Jandarma Genel Komutanlığı Merasim Bölük Komutanlığı ekipleri tüfekli gösterilerini sundular. Tören, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı timinin helikopterle gerçekleştirdiği "üzüm salkımı" gösterisiyle sona erdi.

08-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-202408-01-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.