OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek'' Yarışması Ödül Töreni

''Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek'' Yarışması Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde çocuk ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini;  sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" konulu yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, düzenlenen bu yarışma ile çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini ve kötü alışkanlıkların olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunacaktır. Yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmayı amaçlamak için bu tür yarışmalar yapıldığını belirterek, öğrencilerimizin başarısında katkısı bulunan öğretmenlerimize, ailesine, emeği geçenlere ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Görsel Kategorisinde Birinci olan öğrencilerimiz, 

İlkokullar arasında Atabey İlkokulu (BİLSEM) öğrencisi Nisa Buğlem SAKAR, Ortaokullar arasında Remzi Özer YİBO  Ortaokulu öğrencisi Demir DEMİRTÜRK ve Lise öğrencileri arasında Adnan Oğuz  Anadolu Lisesi öğrencisi Nehir Nisa DEMİRDELEN.

Edebi Kategorisinde Birinci olan öğrencilerimiz, 

İlkokullar arasında İstiklal İlkokulu öğrencisi Zeynep Mina ANDIRIN, Ortaokullar arasında Cebelibereket Şehit Ali ALKAN Ortaokulu öğrencisi Ahsen NİSA, Liseler arasında 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Güler ÖZER  birinci oldular.

Öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Müdürümüz Aydın ALBAK, öğretmen ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleşen törende dereceye giren öğrencilere ödüllerini Yeşilay Osmaniye Şube Başkanı İrfan TUFAN ile birlikte verdiler.

 

30-09-202030-09-2020

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.