OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samet Aybaba Spor Lisesi Eğitim Öğretime Hazırlanıyor.

Samet Aybaba Spor Lisesi Eğitim Öğretime Hazırlanıyor.

Türk futbolunun efsanevi isimlerinden, hemşerimiz Samet AYBABA'nın adını taşıdığı Samet AYBABA Spor Lisesi'nde eğitim öğretime ilişkin hazırlıklar tüm hızıyla sürdürülürken, ön kayıtlar alınmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, okulun fiziki donanım ve altyapılarına ilişkin devam eden çalışmaları incelemek, varsa sorunları yerinde tespit etmek üzere incelemelerde bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "Spor, insana kendini tanıma fırsatı verir. Okullarımızdaki spor ortamı ise içinde öğrencilerimizin kendi yeteneklerini ve başkalarının yeteneklerini tanımayı, eşit koşullarda yarışmayı, yenilgiyi kabullenerek başkalarını takdir edebilmeyi, kazandığı zaman mütevazı olabilmeyi, başkalarına yardım etmeyi, doğayla ve zamanla yarışarak zamanını ve emeğini en uygun şekilde kullanmayı öğrenir. İşte bu noktada Türk futbolunun efsanevi ismi, hemşerimiz olan Samet AYBABA'nın da adını taşıdığı bu güzide okulumuzu İlimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Salgının sona ermesiyle sporsever öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve mizaçlarını rahatlıkla gösterebileceği bir kurum olarak faaliyet gösterecektir. Bu süreç içerisinde emeği geçen bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz."

 

Samet Aybaba Spor Lisesi; 2021 Temmuz ayında özel yetenek sınavı ile öğrenci alarak 90  öğrencisi ile eğitim öğretime başlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca okul yerleşkesinde spor salonu, halı sahaları ve atletizm pisti yer alacak olup ilimiz sporcularının yetişebileceği ,kız ve erkek öğrencilerin yurt imkanından faydalanabileceği bir okul olacaktır.


26-05-2021 26-05-2021
26-05-2021 26-05-2021


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.