OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı Z-Kütüphanesi Açıldı

Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı Z-Kütüphanesi Açıldı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında, Hasanbeyli ilçesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulunda yapılan Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı Z Kütüphanesi’nin açılışı Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından yapıldı.

Düzenlenen açılışa Vali Coşkun’un yanı sıra Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Hasanbeyli Kaymakamı Cuma Kılınç, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı’nın ailesi, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz katıldı.

Açılış töreni öncesinde okul bahçesindeki çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bugün açılışını yapacağımız Kütüphaneden istifade edin, bol bol okuyun. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış törenin devamında, İlçe Müftü Vekili Mustafa Kaya tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak, dua edildi. Daha sonra kütüphaneye ismini veren Şehidimiz Polis Memuru Mehmet Ünaldı’nın özgeçmişi okundu.

Törenin ilk konuşmasını yapan Hasanbeyli Kaymakamı Cuma Kılınç, “Bu toprakları bizlere vatan olarak bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Onların emanetine sahip çıkmak, isimlerinin her zaman, unutulmadan yaşamasını sağlamak, bizlerin görevidir. Gelecek nesillerin yetişeceği bu okulumuzda, bu kütüphanemizde Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı’nın ismi her zaman var olacaktır” diye konuştu.

Törenin devamında konuşan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman “Vatan, millet ve bayrak uğrunda, canını hiçe sayarak şehit düşmüş kahraman polis ve askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Halen Afrin’de devam etmekte olan Zeytin Dalı Operasyonundaki şanlı ordumuzun başarılarının devamını diliyor, bütün güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum” dedi. İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman sözlerine şöyle devam etti, “Öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularının geliştirmek, polis halk diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilimizde Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde zenginleştirilmiş kütüphane projesi uygulamaya konulmuştur. Zenginleştirilmiş kütüphane; zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandırarak onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanmıştır. Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı Z Kütüphanemiz 70 metrekare alanın tadilatı yapılarak, 7 adet bilgisayar, 1 adet yazıcı, 2 adet satranç masası, 4 adet okuma masası, 16 adet okuma sandalyesi, 7 adet bilgisayar masası ve sandalyesi, 1 adet oturma koltuk takımı, 1 adet öğretmen masası, 4 adet muhtelif raf takımı ve 1000 adet kitap ile donatılmıştır. 81 ilimizde oluşturulan zenginleştirilmiş kütüphanelere aziz şehitlerimizin isimleri verilmektedir. Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen proje kapsamında bu güzel okulumuzda oluşturulan kütüphaneye Aziz Şehidimiz hatırasını yaşatmak adına Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı’nın ismi verilerek, öğrencilerimizin kullanımı için kütüphanemiz hizmete açılmıştır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı Z Kütüphanesi’nin açılışı Vali Ömer Faruk Coşkun, Şehit Polis Memuru Mehmet Ünaldı’nın ailesi ve protokol mensupları tarafından yapıldı. Kütüphanenin hayırlı olmasını dileyen Vali Coşkun, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kütüphanenin yapılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Şehidimizin adı bu kütüphanede her zaman yaşatılacaktır” dedi.

Açılışın ardından Kütüphaneyi gezen Vali Ömer Faruk Coşkun, üzerinde “Vatan Size Minnettardır” yazılı duvar saatini Kütüphaneye hediye etti.

 

Programın sonunda, Şehidimiz Polis Memuru Mehmet Ünaldı’nın ailesi ile bir süre görüşen Vali Ömer Faruk Coşkun, programın ardından Hasanbeyli’den ayrıldı.


07-02-2018 07-02-2018
07-02-2018 07-02-2018
07-02-2018 07-02-2018
07-02-2018 07-02-2018
07-02-2018 07-02-2018
07-02-2018 07-02-2018
07-02-2018 07-02-2018


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.