OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sevgili çocuklarımıza ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik, sorumlu ve duyarlı bütün çabalarında destek verecek ve yanlarında olacağız. Çünkü çocuklarımızı seviyor ve onlara güveniyoruz."

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, Türk milletinin varlık- yokluk mücadelesinde kendi azim ve kararlılığıyla çözüme ulaşmasının, netice almasının en büyük örneklerinden birisidir.

Büyük Atatürk, her şeyin bitti dendiği anda, bu büyük milletle her şeyin en iyi şekilde başarılacağına inanmış ve bundan daha da önemlisi bu gerçeği herkesin görmesini sağlamıştır. 23 Nisan 1920 bu nedenledir ki bu milletin her zaman için en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü aşabileceğinin en büyük simgesidir.23 Nisan günleri, bu yüce milletin geleceği olan çocuklarımıza, bir milletin adeta külleri üzerinden bir Anka Kuşu gibi yeniden doğuşunun en güzel örneği; azmin, kararlılığın ve milli iradenin en büyük ifadesi olarak armağan edilmiştir. Bu asil milletin güzel çocukları da bu önemli ve anlamlı günü bütün dünya çocukları ile paylaşarak kutlamaktadır. Sevgili çocuklarımıza ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik, sorumlu ve duyarlı bütün çabalarında destek verecek ve yanlarında olacağız. Çünkü çocuklarımızı seviyor ve onlara güveniyoruz.

100 yıl önce bugün Türk Milletini arkasına alıp Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan, Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun yol arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların zoru başarma azmi ve kabiliyeti, milletlerine olan derin bağlılıkları, bugün karşı karşıya bulunduğumuz sorunları aşmamızda en büyük ilham kaynağımız olacaktır.

 

Sevgili çocuklar,

Sizler bizim geleceğimizsiniz, ümit ışığımızsınız. Her 23 Nisan'da sınıflarınızı nasıl süsleyip, bayramınızı ne kadar büyük bir büyük bir coşkuyla kutladığınızı biliyoruz. Yaşadığımız bu zor süreçte, milletimizin sağlığı ve selameti için bu 23 Nisan'da evlerimizde kalmamız gerekiyor. Ancak bu gün sizin bayramınız. Bu günü bayram tadında yaşamanızı istiyoruz. 23 Nisan günü sınıflarınızı süslediğiniz gibi evlerinizi de süslediğinizden, evlerinizi bayram yerine çevirdiğinizden eminiz. Balkonlarımızdan İstiklal Marşımızı okurkenki heyecan ve coşkunuzu şimdiden görür gibiyiz.

İnanıyorum ki esareti asla kabullenmemiş, inandığı ülküler uğruna canla başla mücadele etmiş, hür iradesi ile cumhuriyeti bizlere armağan etmiş ecdadımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, milletçe birbirimize daha fazla kenetlenmiş olarak büyük bir coşku içinde kutlayacağız.

Hepinizin gözlerinden öpüyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.

 

          Aydın ALBAK

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM

             MÜDÜRÜ

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.