OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Solmasın, o güzelim çiçekler Ben YASEMİN TEKİN!"

"Solmasın, o güzelim çiçekler Ben YASEMİN TEKİN Selam hepinize Bitlis'ten, Ağrı'dan,İstanbul'dan.."


İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK;Bitlis'in Ahlat ilçesi Düzköy Erikli İlkokulunda öğretmenlik görevini sürdürürken, eşi Bayram Tekin ve 3 yaşındaki kızı Betül Tekin ile birlikte, bölücü terör örgütü mensupları tarafından 25 Ekim 1993 tarihinde şehit edilen Yasemin Tekin'in annesi Hatice Aykan, kız kardeşi Ayşe Halitoğlu ve Eşi Fuat Halitoğlu'nu evinde ziyaret etti. Ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir ÇÖZELİ,Şehit Yasemin TEKİN İlkokulu ve Ortaokulu yöneticileri ile Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu öğrencileri de katıldı.

Şehit annesi ile bir süre görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle ilimizin öğretmen şehidi Yasemin Tekin'in annesini ziyaret ettiklerini ifade ederek, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Şehit Yasemin Tekin öğretmenimizle birlikte bütün şehit öğretmenlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.Biz şehitlerimizi unutmayacağız,unutturmayacağız.Onlar bizim baş tacımız." dedi.

Şehit annesi Hatice Aykan, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ziyareti nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'a ve ziyarete eşlik eden öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Şehit YASEMİN TEKİN Kimdir?

29.7.1962´de Osmaniye´de doğan Yasemin TEKİN, Kırşehir Çiçekdağı nüfusuna kayıtlı olup, babası Mehmet, annesi Hatice´dir.Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Yasemin TEKİN, Bitlis İli Merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanmıştır.Bu Okulda görevli iken, 25.10.1993 tarihinde kendisi gibi öğretmen olan eşi Bayram TEKİN ve tek çocuğu olan kızı Betül ile birlikte şehit edilmiştir.

 

19-11-2019 19-11-2019
19-11-2019 19-11-2019
19-11-2019  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.