OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST KARADENİZ Rüzgarı Trabzon'da Esmeye Devam Ediyor

TEKNOFEST KARADENİZ Rüzgarı Trabzon'da Esmeye Devam Ediyor

TEKNOFEST Karadeniz Rüzgarı Trabzon'da Esmeye Devam Ediyor 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi, Mahmut Ali Kirmit İlkokulu, Güneysu İlkokulu, Bahçe İmam Hatip Ortaokulu, Hasanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi  öğrencileri Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği olan ve Trabzon'da gerçekleşen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne katılarak proje sunumlarını gerçekleştirdi.

 

TEKNOFEST Karadeniz Trabzon'da, Ulaşımda Yapay Zeka, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Çevre ve Enerji Teknolojileri, Sanayide Dijital Teknolojiler, Uçan Araba, Biyoteknoloji İnovasyon ve Helikopter Tasarım olmak üzere toplamda 7 yarışma düzenleniyor. 

 

7 Ağustos tarihine kadar Trabzon Medical Park Stadyumu'nda devam edecek olan dünyanın en önemli teknoloji festivali TEKNOFEST'te Engelsiz Yasam Teknolojileri Lise seviyesi temsilcimiz Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi öğretmeni Bilge Gündoğan ve öğrencileri engelli park alanlarının ihlalini engellemeye yönelik hazırladıkları projeyle katılırken ilkokul-ortaokul kademesinde Mahmut Ali Kirmit ilkokulundan Şaban Kök öğretmenimiz ve öğrencileri kendi enerjisini üretebilen tekerlekli sandalye projesiyle, Güneysu ilkokulundan Okul Müdürümüz Halil Sünbül'ün danışmanlığında Türkiye' de ilk ve tek olan  engelli park alanları haritalandırma projesiyle katıldılar. Bahçe İmam Hatip Ortaokulunun 2 projeyle katıldığı festivalde boy kısalığı engeli bulunan öğrencimiz Musa Durmuş için öğretmenimiz Ayşe Uludağ ve öğrencileri boy kısalığı engeli bulunan bireyler için yükseltilebilir ayakkabı projesi,  Onur Murat Kahraman öğretmenimiz ve öğrencileri ise yine boy kısalığı olan bireyler için yükseltilebilir merdiven basamağı projesi ile katıldılar. Ayrıca Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışmasındaki tek temsilcimiz  Hasanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmeni  Recep İnan ve öğrencileri evlerde kullanılabilen su tasarruflu sistem projesi ile katılım sağlarken Biyoteknoloji ve İnovasyon Kategorisinde Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi öğretmeni Omer Cerit ve öğrencisi kapalı alanlarda radyasyon etkisini azaltıcı kenevir lifinden üretilmiş proje ile ilimizi başarıyla temsil ediyor. 

Trabzon'da gerçekleşecek yarışmalara 27 bin 79 takım başvurusu alınırken, 427 finalist takım ve 2033 finalist yarışmacı bulunuyor.

 

Takımlarımız Trabzon Şenol Güneş Spor Tesislerinde düzenlenen TEKNOFEST finallerinde 3 gün sürecek  yarışmada  TEKNOFEST Karadenizin 31 Ağustos- 4 Eylül tarihlerinde Samsunda yapılacak olan  büyük finallerine katılabilmek için kıyasıya mücadele ediyor.

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.