OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TEKNOLOJİYİ EĞİTİMLE HARMANLIYORUZ: HİBRİT EĞİTİM MODELİ"

"İlimiz genelinde  14 ilkokul, 8 ortaokul ve 5 lisemizde Hibrit Eğitim Modeli ile dijital ortamları eğitimle harmanlıyor ve uygulamaya devam ediyoruz. " Salgın döneminde yüz yüze eğitimi çevrimiçi eğitim araçlarıyla zenginleştirerek sınıfların iki gruba ayrıldığı okullarımızda web kamera yardımıyla  haftalık ders programının öğretmen ve öğrenci birlikteliği içinde en üst düzeyde verim alınmasını amaçlıyor ve diğer okularımıza da yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.


"İlimiz genelinde  14 ilkokul, 8 ortaokul ve 5 lisemizde Hibrit Eğitim Modeli ile dijital ortamları eğitimle harmanlıyor ve uygulamaya devam ediyoruz. "

Salgın döneminde yüz yüze eğitimi çevrimiçi eğitim araçlarıyla zenginleştirerek sınıfların iki gruba ayrıldığı okullarımızda web kamera yardımıyla  haftalık ders programının öğretmen ve öğrenci birlikteliği içinde en üst düzeyde verim alınmasını amaçlıyoruz.

Zaman zaman velilerimizin de derslere olumlu katkılar sunduğu Hibrit Eğitim Modeli sayesinde öğrenci, veli ve öğretmen memnuniyetini ve verimliliği artırmanın mutluluğunu yaşadığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK şunları kaydetti.

" Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un da üçüncü senaryo olarak adlandırdığı, harmanlanmış yani hibrit eğitim modeli esasında yeni normaldeki eğitimin uygulanış şeklidir de diyebiliriz. Okullarımızdaki yüz yüze sınıf eğitim ile internet üzerinden etkileşimli eğitim ortamlarının harmanlanması anlamına gelmektedir. Bu tanımı biraz daha açarsak; öğretmenlerimiz sınıfta öğrencileriyle ders işlerken sınıfta olmayan öğrencilerimizin de aynı anda bulundukları ortamdan internet aracılığıyla derslere katılım sağlayabilmesidir. Cep telefon, tablet veya bilgisayarlarla farklı noktalardan derse katılım sağlıyorlar. Salgınla birlikte yaklaşık 1 yıldır okullarımızda devam eden bu eğitim modeli artık giderek okullarımızda yaygınlaşmaya başladı. "dedi.

Yeni Normalin Eğitim Modeli

Hibrit Eğitim Modeli, salgın döneminde seyreltilmiş sınıflarda gruplara ayrılan öğrenciler evlerinde çevrimiçi derslere anlık katılım sağlayabiliyor. Öğrenciler etkileşimli ders faaliyeti sürdürürken hem fiziksel hem de dışarıdan derslere eşlik ediyorlar.

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.