OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tihek Tarafından Düzenlenen “Anne, Baba Ve Yaşlı Hakları” Konulu Yarışmada Şiiri İle Türkiye İkincisi Olan Enes AYDOĞAN’a Ödülü Verildi

Tihek Tarafından Düzenlenen “Anne, Baba Ve Yaşlı Hakları” Konulu Yarışmada Şiiri İle Türkiye İkincisi Olan Enes AYDOĞAN’a Ödülü Verildi

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi bağlamında ülke genelinde düzenlenen “Anne, Baba ve Yaşlı Hakları” konulu yarışmada şiir dalında Türkiye ikincisi olan Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Enes AYDOĞAN’a ödülü Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen törenle verildi. 

Ödül törenine Vali Ömer Faruk COŞKUN, Vali Yardımcısı Metin ESEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurul Üyeleri Mehmet Altuntaş ve Mehmet Emin Genç, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program, Enes Aydoğan’ın, Türkiye ikinciliği ödülünü kazandığı şiirini okuması ile başladı. Daha sonra Vali Ömer Faruk COŞKUN tarafından başarılı öğrenciye hediye takdim edildi. Enes Aydoğan’ı tebrik ederek başarılarının daim olmasını dileyen Vali COŞKUN, öğrencimizin kazandığı başarı ile ilimize gurur yaşattığını söyledi. Programda Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurul Üyeleri Mehmet ALTUNTAŞ ve Mehmet Emin GENÇ, Enes AYDOĞAN’a kurumun ödülü olan fotoğraf makinesi takdim ettiler. Kurul üyeleri Altuntaş ve Genç, Enes Aydoğan’ı tebrik ederek, başarılarının devamını temenni ettiler.

Ödül töreninin ardından Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurul Üyeleri Mehmet Altuntaş ve Mehmet Emin Genç, kurumun çalışmaları konusunda bilgilendirme sunumu yaptılar.

Programın devamında Kurul Üyesi Mehmet ALTUNTAŞ, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nun çalışmaları konusunda detaylı bilgi vererek, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Sunumun ardından Vali COŞKUN, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurul Üyeleri Mehmet Altuntaş ve Mehmet Emin Genç’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

18-01-2019 18-01-2019
18-01-2019 18-01-2019
18-01-2019 18-01-2019

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.