OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Ümit Karahan İlkokulu'nu Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Ümit Karahan İlkokulu'nu Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Ümit Karahan İlkokulu'nu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Okul Müdürü Beyhan İçaçan tarafından karşılanan Vali Yılmaz'a Okul bahçesindeki öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz daha sonra okulun sınıflarını ziyaret etti.

Sınıf ziyaretleri sırasında öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, "Çocuklarımızın gözleri gülüyor maşallah. Okullarını seviyorlar, öğretmenlerini seviyorlar. Tüm evlatlarımıza başarılar diliyorum."dedi. Ziyareti sırasında öğrencilerin sorularını da cevaplayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Çocuklarımızla tanışmaktan, bir arada olmaktan çok mutlu oldum." diye konuştu. Vali Yılmaz sınıf ziyaretlerinin ardından okulda incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Beyhan İçaçan'dan okul hakkında bilgi aldı.

Vali Ümit Karahan İlkokulu'nda Öğrenci Velileri İçin  "Annem de Okuyor" Projesi Uygulanıyor

Sınıf ziyaretlerinin ardından "Annem de Okuyor" projesi kapsamında, okulun kütüphanesinde kitap okuyan öğrenci velileri ile bir araya gelen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Okul Müdürü Beyhan İçaçan'dan proje hakkında bilgi aldı. Okul kütüphanesinde şu an 1020 kitap bulunduğunu, Kütüphanenin öğrenci velilerine ve mahalle sakinlerine açık olduğunu ifade eden Okul Müdürü Beyhan İçaçan, projenin amacının velilere okulu ve okumayı sevdirmek, çocukları yetiştirirken ebeveynlere rehberlik etmek ve eğitim sürecine aileleri tam anlamıyla dâhil etmek olduğunu kaydetti. Proje kapsamında şu an her velinin aynı kitabı okuduğunu ve okumalarının bitiminde kitap üzerine velilerle sohbet edeceklerini belirten Okul Müdürü İçaçan, öğrenci velilerinden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi. Beyhan İçaçan, Projenin şu an anneler için uygulandığını, daha sonra babalar için de uygulanacağını ayrıca Proje kapsamında, öğrenci velileri ile yazarları buluşturmayı ve yazarlarla söyleşi yapmayı planladıklarını belirtti.

Velilerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Çok güzel bir proje. Bu projenin hem velilerimizin okuma yazma kültürüne çok katkısı olacak, hem de çocuklarımızın daha başarılı olmasına vesile olacak. Velilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanması, okudukça kendilerini geliştirmeleri çocuklarımıza çok olumlu yansıyacak."diye konuştu.

Şu an Doğan Cüceloğlu'nun "Geliştiren Anne Baba" isimli kitabını okuyan veliler ise projenin kendilerine çok yararlı olduğunu, okudukları sayesinde çocukları ile çok daha iyi iletişim kurduklarını ifade ettiler. Veliler, öğretmenlerin ve okul müdürünün kendilerine çok yardımcı olduğunu belirterek, "Bu projede emeği gecen başta Okul Müdürümüz Beyhan İçaçan, sınıf öğretmenlerimiz Döne Çetinkol, Osman Sarı ve rehber öğretmenimiz Ahmet Burak Karaçoban öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz."dediler.

Vali Erdinç Yılmaz, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, "Bugün Vali Ümit Karahan İlkokulumuzu ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldik. Okulumuzda çok heyecanlı, başarıya odaklı öğrenci, öğretmen ve yönetim ilişkisini görmekten çok mutlu oldum. Ayrıca en çok mutlu olduğum husus da öğrenci velilerimizin okulumuzun kütüphanesinde kitap okumaları oldu. Velilerimiz bu projenin, okuma alışkanlıklarının gelişmesine ciddi katkı sağladığını, bundan mutlu olduklarını söylediler. Bu projeyi Osmaniye'mizde bütün okullarımıza yayacağız ve bütün okullarımızda bu projenin uygulanmasını sağlamaya gayret göstereceğiz. Öğrenci velilerimizin heyecanla kitap okuduklarını görmek, burada mutlu olduklarını görmekten memnuniyet duydum. Projede emeği olan Okul Müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Geleceğimizin eğitimde olduğunu biliyoruz, kendimizi geliştirmenin, daha ileriye gitmenin en önemli yolunun da okumak olduğunu çok iyi biliyoruz. İnşallah "Osmaniye Okuyor" Projesini bu proje ile daha etkin hale getireceğiz. Osmaniye olarak hep birlikte okuyalım."dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin son bölümünde öğretmenler odasında okulun öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyerek ziyaretine son verdi.

15-03-2022 15-03-2022
15-03-2022 15-03-2022
15-03-2022 15-03-2022
15-03-2022 15-03-2022
   
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.